07/01/2015 - Světové události v českých médiích
Unikátní pohled do zákulisí českých médií nabídla debata s jednou z předních postav české novinářské obce. Pozvání na Metropolitní univerzitu Praha přijal Robert Čásenský, bývalý dlouholetý šéfredaktor deníku Mladá fronta DNES, který po předloňském odchodu z tohoto listu založil a vede nový magazín Reportér.Robert Čásenský byl hostem v rámci předmětu zabývajícího se zahraničním zpravodajstvím, takže část jeho výkladu se týkala například toho, podle jakých hledisek vedoucí mediální pracovníci vysílají reportéry do krizových oblastí. Řeč však přišla i na otázky etiky a věrohodnosti sdělovacích prostředků, a to nejen u mezinárodních, ale i domácích témat. Nemohly tedy chybět dotazy a odpovědi ohledně ukrajinské krize, ale také dnes již legendární prezidentské volby v ČR, kdy zjevná většina novinářů – včetně těch z MfD – nekriticky stranila jednomu z kandidátů. Kdo na diskusi v prostorách MUP na Jarově přišel, nemusel litovat i proto, že se pan Čásenský v závěru podělil i o pár vskutku pikantních – či spíše šokujících – zkušeností s některými předními českými politiky.
Aktuálně
Elektrizující atmosféra a plný klub: MUP Night zakončila školní rok ve velkém stylu
27. 6. 2026 Autoři: Dominik Borek, Sebastian Szaban
The end of the school year party se uskutečnila v klubu The Pitch a proběhla ve skvělé atmosféře plné hudby, zábavy a dobré nálady.
Profesní certifikáty GSA v oblasti marketingu leteckých společností a destinačního managementu
23. 6. 2026 Autor: Nora Dolanská
Slavnostním předáním certifikátů studentům, kteří absolvovali kurz pro General Sales Agenty v oblasti marketingu leteckých společností a destinačního managementu, letos poprvé vyvrcholila doplňková výuka bakalářského i magisterského studia na Katedře cestovního ruchu.
Studenti Digitální ekonomiky se podíleli na nové studii Czech Founders
3. 6. 2026 Autor: Dominik Stroukal
Startupy zvažují odchod z ČR, ukazují studenti Digitální ekonomiky Martin Přech a Jakub Hunák v nově vydané studii. Pomoci může evropský „28. režim“, má to však háček. Aktuální data ukazují, že více než čtvrtina českých zakladatelů startupů (27,2 %) zvažuje přesun svého sídla do zahraničí. Tento odchod často není pouhým rozmarem, ale přímým požadavkem investorů. Celých 59,5 % startupů se zahraničním kapitálem dostalo doporučení relokovat se do zemí s příznivější legislativou, jako je Irsko, Velká Británie, Nizozemsko nebo USA.