28/04/2022 - Krize anglosaského světa: Kořeny a příčiny
Centrum pro komparativní výzkum anglofonních zemí pořádá workshop na téma Krize anglosaského světa: Kořeny a příčiny.KDY: čtvrtek 28. 4. 2022 od 17:00
KDE: budova MUP Praha-Strašnice, Dubečská 900/10, Praha 10, místnost č. 205
Vstup volný, registrace není nutná.
Anglosaské státy významně přispěly především díky historické úloze Velké Británie a Spojených států amerických ke zrodu moderní globální civilizace. V současné době čelí uvedené země zásadním politickým, hospodářským a sociokulturním výzvám a změnám. O těchto a dalších otázkách budou hovořit pozvaní hosté, kteří náleží ke znalcům anglosaského světa.
ÚČASTNÍCI:
Benjamin Kuras
Alexander Tomský
Ivo Budil
Aktuálně
Zapojte se do mezinárodního výzkumu o sociálních sítích
07. 11. 2025 Autor: Petr Just
Je Vám mezi 15-30 lety? Pocházíte z vesnice nebo malého města, a nebo tam bydlíte?
Prestižní akreditace ACCA pro program Finanční management
04. 11. 2025 Autor: Irena Jindřichovská
Metropolitní univerzita Praha s hrdostí oznamuje, že bakalářský obor Finanční management získal prestižní 5letou akreditaci od celosvětově uznávané profesní asociace ACCA (Association of Chartered Certified Accountants), která působí ve více než 180 zemích světa. Certifikát slavnostně předal do rukou rektora MUP, prof. Michala Klímy, zástupce ACCA dr. Pavel Procházka.
MUP navštívil prof. Kacper Szulecki
23. 10. 2025 Autor: redakce
Minulý týden přijel na MUP z Norska profesor z univerzity v Oslu Kacper Szulecki. Studujícím dal přednášku na téma klimatického populismu ve Střední a Východní Evropě.