17/03/2016 - Jak správně zabezpečit počítač nebo mobil před zásahem neoprávněného uživatele

Centrum srovnávacího veřejného a evropského práva zve zájemce na odborný seminář „Jak správně zabezpečit počítač nebo mobil před zásahem neoprávněného uživatele“, na kterém vystoupí Dr. Ing. Alexandru Mihnea Moucha, MSc., Ph.D.

KDY: 17. března 2016, od 16:30

KDE: budova MUP Praha-Strašnice, Dubečská 900/10, místnost 205

Tématem odborného semináře bude problematika zabezpečení počítačové sítě s tím, že v průběhu semináře budou zodpovězeny (mimo jiné) tyto otázky:

  • Jaké programy musí mít počítač při domácím použití vždy nainstalované, aby byl bezpečně chráněn před zásahem neoprávněného uživatele?
  • Jak účinně chránit počítač před viry, které jsou skryty na webových stránkách nebo v   e-mailových přílohách? Jak mohu zavirování počítače předejít?
  • Jaký formát by mělo mít bezpečné heslo, které zabrání připojení neoprávněného uživatele?
  • Jak využívat otevřenou WIFI (např. v kavárně), aby bylo připojení pro počítač a data bezpečné?
  • Je připojení k elektronickému bankovnictví ve veřejných sítích bezpečné? Jak bezpečně pracovat v elektronickém bankovnictví?
  • Lze mobilní telefon účinně chránit před odposlechy nebo jiným zneužitím?
  • Jak preventivně chránit data v mobilním telefonu nebo počítači pro případ ztráty nebo odcizení?

Dr. Ing. Alexandru Mihnea Moucha, MSc., Ph.D. se narodil v Rumunsku. Ve své mateřské zemi studoval na vysoké škole počítače (obor sítě a hardware), astronomii a češtinu. V České republice úspěšně dokončil doktorské studium v oblasti bezdrátových počítačových sítí. V současné době učí počítačové sítě, bezpečnost sítí a digitální forenzní analýzu na ČVUT a dalších vysokých školách. Spolupracuje s několika dalšími institucemi (např. Řízeni letového provozu ČR, Česká pošta, Cisco Systems, Český telekomunikační úřad, atd.).

Odborný seminář moderuje JUDr. et Mgr. Pavel Klíma.