13/05/2017 - Hradubický běh

K již tradičně organizovaným týmovým běhům a štafetám v ½ Maratonu, Maratonu a Běchovické desítce mají studenti a zaměstnanci možnost proběhnout se ve vybraných bězích také v městech, kde sídlí naše univerzitní střediska. Pro královohradecké středisko jsme zvolili přátelský běžecký závod na 10 Km mezi městy Hradec Králové a Pardubice. Netradičnost závodu spočívá v tom, že má dva starty (každý v jednom z měst) a jeden společný cíl na půlce cesty.

Z poděbradské (zastávka MHD Lipky) ulice vyrazila po desáté hodině do Čeperky početná skupina hradeckých běžců vstříc běžcům z Pardubic. Na startu ani v samotném závodu se skupina osmi běžců MUP v bílých tričkách rozhodně neztratila.

Ještě před samotným závodem se dobře naladěný tým běžkyň a běžců společně seznámil a vyfotil. Potom už se všichni uzavřeli do sebe, aby se mohli koncentrovat na očekávaný běh.

Hned po startovním výstřelu se začaly ukazovat rozdíly mezi běžci a pole závodníků se rozdělilo. Kontakt s nejužším čelem závodu si udržoval i náš běžec Martin Simon. Martin si nakonec doběhl do cíle pro skvělé  2. místo v čase 00:39:30,7. V dámské kategorii skvěle běžela Veronika Frodlová, která do posledních metrů bojovala o 3. místo. Veronika, ale dala v závěrečném finiši přednost pózování fotografům do IMUP a soupeřce s grácií sobě vlastní přenechala místo na stupních vítězů.

Kapitán týmu MUP chvilku po závodě zvažoval, že podá u organizátora akce protest, za ne úplně transparentně vyznačený cíl závodu. Nejmenovaný člen týmu (Lukáš Zdařil) dokonce minul cílový koridor a pokračoval směrem na Pardubice. Jen včasný zásah našeho početného realizačního týmu mu pomohl najít cestu zpět do cíle.

Každopádně první účast našich běžců na jedenáctém ročníku Hradubického běhu je minulostí. Společnost běžců, pohodová atmosféra, možnost poznat nové kolegy – studenty, udělat něco pro zdraví – kondici, užít si pohyb. To byla sobotní akce v Hradci Králové.

Chtěl bych na závěr poděkovat za spolupráci a podporu kolegyním Ivoně Civáňové a Katce Vojtěchové. Obě jmenované vytvořily týmu MUP perfektní servis a nadšeně povzbuzovaly naše běžce na trati. Díky!