15/02/2014 - 22/02/2014 - Lyžařský zájezd do Val Di Fiemme
Od 15. do 22. 2. 2014 se v rámci Sportovního klubu Metropolitní univerzity Praha konal další lyžařský zájezd. Na tuto v pořadí pátou zahraniční lyžařskou akci nás cesty zavedly do italského střediska Val Di Fiemme.Akce začala ve večerních hodinách v pátek 14. února na hlavním nádraží v Praze, kde již čekal odvoz. Všech 20 účastníků se během chvíle vměstnalo do minibusu a již nám nic nebránilo dát se na cestu. Noční přejezd byl sice únavný, ale dobrá nálada nás neopouštěla po celou dobu cesty a za rozbřesku jsme již netrpělivě vyhlíželi horské masivy.
Sobota se nesla v duchu ,,První nelyžujem", zato nám poskytla tolik potřebný odpočinek po téměř probdělé noci a hlavně zjištění, které místní kavárny stojí za naši přítomnost. Ubytovaní jsme byli v útulných apartmánech u Cavalese, necelých deset minut od sjezdovky.
V neděli po snídani nás čekalo středisko Alpe Ceremis. Hory nás přivítaly jaksepatří – slunečným počasím, které vydrželo celý den. Večer patřil společenským aktivitám, deskovým hrám a odpočinku.
Další den jsme lyžovali v největším středisku oblasti – Pampeagu. Počasí se mírně zhoršilo, zato na sjezdovkách ležel čerstvý sníh, to nám zvedlo náladu.
V úterý po probuzení bylo všem jasné, že nás čeká perfektní lyžování za slunečného dne. A byla to pravda. Na nejvyšší stanici lanovky se nám rozprostřel dechberoucí výhled na okolní vrcholy. Lyžování bylo pravým požitkem. Díky naší instruktorce lyžování se jistě ostatní lyžaři domnívali, že zde trénuje olympijský team.
Navnaděni z předešlého dne jsme vyjeli do zamlženého střediska, kde nás čekalo malé překvapení. Hory nám ukázaly co umí. Déšť, sníh, a největší šok byl písečný povlak na sjezdovce. Toto trvalo naštěstí pouze chvíli. Před obědem jsme si opět plně užívali alpského lyžování. Den jsme si zkrátili, abychom předešli úrazům a odpoledne si odpočinuli.
Na čtvrtečním lyžování začínala být znát únava účastníků a tak se neslo v uvolněném, až kávovém duchu. Avšak odpolední počasí ve všech probudilo opět ducha lyžařského a málem jsme zmeškali odjezd autobusu na ubytování.
Poslední den na sjezdovkách se s námi hory chtěly rozloučit a připravily si pro nás celodenní slunečné počasí, které jsme využili nejen na sjezdování, ale i na opalování, focení a na přípravy na návrat domů.
Sobotní cesta proběhla v poklidném tempu a všichni jsme se již těšili na další akce se sportovním klubem MUP – feraty, cyklistický kurz a další, ale o nich zase příště. Na viděnou...
Lukáš Kobliha, místopředseda SK MUP
Aktuálně
Studenti MUP vyráběli zmrzlinu podle receptů našich předků
13. 3. 2026 Autor: Marek Beneš
Studenti povinně volitelného kurzu Turistika za vínem, pivem a gastronomií zažili neobyčejný seminář. V historických prostorách hotelu Élite vyráběli zmrzliny a sorbety podle historických receptů. Seminář vedl Milan Svoboda, známý historik stolování a stolničení, který je i novým vyučujícím na katedře cestovního ruchu MUP.
Za tajemstvím jubilejního vína: Studenti a akademici MUP vyrazili do terénu slavit i vybírat
27. 2. 2026 Autor: Jakub Šaroun
Nedílnou součástí kvalitního vysokoškolského studia je propojení teorie s praxí. Studenti a pedagogové Metropolitní univerzity Praha proto vyměnili přednáškové sály za autentické prostředí špičkového vinařství. Cílem výjezdu byla nejen sonda do moderních technologií výroby, ale také jeden velmi zodpovědný úkol: výběr oficiálního jubilejního vína pro nadcházející oslavy 25 let naší univerzity.
Založení Centra evropské energetické politiky a bezpečnosti
1. 2. 2026 Autor: Lukáš Tichý
Na MUP vzniká nové výzkumné centrum, které doplní Centrum bezpečnostních studií a další regionálně zaměřená výzkumná centra – Centrum pro studium Afriky, Centrum pro studium Blízkého východu a Centrum iberoamerických studií. Fungovat bude pod katedrou mezinárodních vztahů a evropských studií a vedením dr. Lukáše Tichého.















